Aşağı Kaydırın
Search

My Blog

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Maecenas in pulvinar neque. Nulla finibus lobortis pulvinar.

Dijital Reklamcılık Ve Pazarlama Danışmanlığı

20 Ekim 2019
Dijital Reklamcılık Ve Pazarlama Danışmanlığı

Pandemi döneminde insanların evlerinden dışarı çıkmayarak tüm ihtiyaçlarını internet aracılığıyla karşılamaya çalışmış olması, dijital mecraların ön plana çıkmasını hızlandırmıştır. Bu bağlamda, dijital dünyanın gereksinimleri de tüm işletmeler için büyük bir araştırma konusu haline gelmiştir. Günümüzde neredeyse tüm işletmelerin dijital platformlarda yerini aldığını görmek mümkün. Peki, dijital mecralarınızın tanıtımını ne kadar verimli yapıyorsunuz? Ya da dijital varlıklarınız size ne kadar kazanç sağlatıyor? Sağladığınız kazancın dijital varlıklarınızın gücünden gelip gelmediğini ölçebiliyor musunuz?

Karakurt Medya, tam da bu noktada sizlere eşlik ediyor. Dijital dünyada variyetinizi ispatlamak ve varlıklarınızın sürdürülebilir kazançlar getirmesini sağlamak için yanınızda olduğumuz dijital reklamcılık konularını sizler için derledik. Aşağıda okuyacağınız tüm konularda hizmet vermekte ve bir işletmenin yaşamı boyunca partneri olmak için çaba sarf etmekteyiz.

Dijital Reklamcılık Nedir?

Dijital reklamcılık

Dijital reklamcılık

Dijital reklamcılık, küçük, orta veya büyük ölçekli işletmelerin “şahıslar da dahil” sahip oldukları dijital varlıklarının tamamının 360° dijital tanıtımı anlamına gelir. Konuyu biraz açacak olursak, şirketinize veya şahsınıza ait bilgilerle üretilmiş olan web sitenizin, harita kayıtlarınızın veya sosyal medya hesaplarınızın dijital mecralarda tanıtılmasına dijital reklamcılık denilmektedir.

Dijital reklamcılık, özellikle günümüzde gerekliliğini net bir şekilde ispatlamıştır. Pandemi süreci, dijital reklamcılığın önemini öyle bir vurgulamıştır ki, işletmeler tam anlamıyla dijital reklamcılığı araştırmak için adeta yarış içerisine girmiş durumdadır.

Örnekle süslendirecek olursak, ülkemizde birçok e-ticaret sitesi bulunmaktadır ve pandemi sürecine gelinene kadar her biri normal seyrinde işlerken, pandemi sürecinde büyük bir çıkış yakalamıştır. Pandeminin etkilerinin hafiflemesine rağmen bu işletmeler, kazandıkları ivmeyi devam ettirmekte ve kazançlarının düşmesi beklenirken tam tersine kazanç konusunda herhangi bir kayba uğramamışlardır. Şimdi birazda yemek sektörüne değinelim. Hangimiz internet aracılığıyla yemek siparişi vermiyoruz? Ya da bulunduğumuz ortamda, çevremizde, arkadaşlarımız arasında internet aracılığıyla yemek sipariş edenler illa ki var değil mi? İşte tam da dijital reklamcılık konusunun vurgulanabileceği noktadayız. Karakurt Medya, dijital reklamcılık hizmetlerini sunan, alanında profesyonel personellerle çalışan bir partner kurumdur.

Google Adwords (Google ADS) Reklamcılığı

Google Adwords (Google ADS) Reklamcılığı

Google Adwords (Google ADS) Reklamcılığı

Dijital reklamcılığın aslan payını elinde bulunduran mecradır. Hatta şöyle söyleyebiliriz, dijital reklamcılığı dünyaya tanıtan reklamcılık hizmetinin adıdır Google Adwords. Bu mecrada, bir telefon numarası, bir adres, bir web site, bir ürün veya herhangi bir dijital varlığın reklamını yayınlayabilmeniz mümkündür. Mecranın çeşitli eğitimleri de vardır; fakat eğitim süreci uzun, zorlu ve teknik bilgi ve beceriler gerektirdiği için, işletmelerin neredeyse tamamına yakın bir kısmı dijital medya ajanslarından konu ile ilgili destek almaktadır. Karakurt Medya, Goolge Adwords Reklamcılığı alanında uzman bir kurumdur ve aynı zamanda Google Partner işletmelerden biridir.

Google Adwords (ADS) Reklamcılığı Nasıl Yapılır?

Özetleyecek olursak;

 • Reklamı yapılacak materyaller toplanır,
 • Reklam içerikleri hazırlanır,
 • Görsel detaylar hazırlanır,
 • Reklam içerikleri Google Adwords paneline işlenir,
 • Algoritma ayarları yapılır,
 • Reklamlar yayınlanır.

Google Adwords esasında kolayca çalışabileceğiniz bir mecra olsa da tam yetkin kurumlardan destek almadan doğru bir reklamcılık anlayışına sahip olmanız neredeyse imkansızdır.

Facebook Reklamcılığı

Facebook Reklamcılığı Nedir?

Facebook Reklamcılığı Nedir?

Sosyal medya araçları 2000’li yılların başlarında büyük bir patlama yaptı demek mümkün. Bunların içinde ise en büyük çıkışı yapan ve günümüzde hala variyetini koruyan en büyük sosyal medya aracı Facebook’tur. Haliyle gün geçtikçe büyük bir reklam pazarı haline de gelmiştir. Günümüzde özellikle sıcak satış yapmak isteyen işletmelerin hemen hepsi Facebook reklamcılığına ilgi duymaktadır. Bu reklam alanı illa bir şeyler satmanız için gerekli bir alan değildir. Facebook aracılığıyla, işletmenizi tanıtabilir, insanların işletmenizi ziyaret etmesini sağlayabilir veya bir şarkının tanıtımını ya da bir kitabın imza gününü duyurabilirsiniz. Facebook reklamcılığıyla günümüzde birçok işletme büyük kazançlar elde etmektedir. Peki nedir bu mecra? Profesyonel destek almalı mısınız?

Cevap tabi ki evet. Profesyonel destek almadığınız sürece Facebook Reklamcılığı çok da başarılı olabileceğiniz bir alan değildir. Karakurt Medya olarak Facebook reklamcılığı alanında tam yetkin personellerle profesyonel hizmetler sunduğumuzu belirmek isteriz. Peki, profesyonel destek almak neden bu kadar önemli?

Şöyle düşünün. Evinizde mutfak giderlerinden birinde sızıntı var ve siz bu sızıntıyı tespit ettiniz; fakat onarmaya çalışsanız dahi bu işi tam anlamıyla yapabilecek birine ihtiyaç duymanız oldukça muhtemeldir. En basit şekliyle şöyle anlatabiliriz. “İşi ehline bırakın.”

Instagram Reklamcılığı

Instagram Reklamcılığı

Instagram Reklamcılığı

Instagram reklamcılığı da Facebook reklamcılığıyla benzer özelliklere sahiptir. Ürünlerinizi, işletmenizi, hizmetlerinizi, bir kitabı veya bir şarkıyı kolaylıkla tanıtabilir ve bunun yanı sıra kazanç sağlayabilirsiniz. Bunun yanında sıcak satışa dönebilecek reklam içerikleri yayınlayabilirsiniz. Kora kor pazarlama yapabilir, canlı destek hizmetleri sunduğunuzu beyan edebilir, işletmenizin değerine değer katmak için sunduğunuz tüm hizmetlerin detaylı tanıtımını gerçekleştirebilirsiniz.

Konu hakkında söylenebilecek en net cümle ise şudur:

Profesyonel destek almak size birçok avantaj sağlar. Sosyal medya reklamcılığı için kesinlikle uzmanlara danışmak gereklidir.

Markanıza Değer Katan Partneriniz: ‘’Karakurt Medya’’

Markanıza Değer Katın

Markanıza Değer Katın

Dijital Reklamcılığın tüm dallarında yetkinliğe sahip olan Karakurt Medya, 360° reklam dönüşümleriniz için sizlere hizmet sunmaktadır. Peki, Karakurt Medya Size ne kazandırır?

 • Zamandan tasarruf edersiniz,
 • Fahiş reklam bedelleri ödemekten kurtulursunuz,
 • Profesyonel reklamcılık hizmetleri alırsınız,
 • 7 gün 24 saat teknik destek alırsınız,
 • Analizlerle boşa vakit harcamazsınız,
 • Tüm analizler sizin için özenle hazırlanır,
 • Yapılması gereken tüm güncellemeler sorunsuzca halledilir,
 • Gözünüz arkanızda kalmaz,
 • Acaba reklamlarım yayınlanıyor mu demezsiniz,
 • İşletmenizi dijital mecrada profesyonel eller aracılığıyla kolaylıkla büyütürsünüz,
 • Dijital varlıklarınızın size kattığı değer ve kazanç artar.

Bu koşullarda yapmanız gereken tek şey, dijital reklamcılık için Karakurt Medya ile iletişime geçmek ve işletmenizin değerine değer katarken bir yandan da işletmenizin kazanç düzeyini dijital mecralar aracılığıyla artırmanın yolunu açmaktır.

 

04. Categories

Whatsapp